Zakopane – Najciekawsze szlaki turystyczne w Tatrach

Wielu turystów na świecie twierdzi, że Tatry to najpiękniejsze góry na całej mapie. Jednak nie ma się co dziwić takiemu stwierdzeniu. Jadąc tam możemy praktycznie na każdym kroku podziwiać piękne widoki, które zostaną w naszej pamięci na długi czas. Nie jest powiedziane, że musimy zdobywać szczyty, bo z dołu również czekają na nas widoki, które zapierają dech w piersiach. Jednak, jeśli już mamy zamiar chodzić po górach warto wiedzieć jakie szlaki turystyczne możemy tam znaleźć. Oto kilka najciekawszych z nich.

Szlak turystyczny Kuźnice – Giewont

Pierwsza propozycja to szlak prowadzący z Kuźnic na Giewont. Ma on 6.5 km długości, a czas w jakim powinniśmy go przejść szacuje się na około 3 godziny i 15 minut. Najwyższy szczyt tego szlaku to Giewont znajdujący się na wysokości 1894 m n.p.m. Dokładna różnica w wysokości między jednym, a drugim szczytem to 899 m. Idąc tam jesteśmy zabezpieczeni przy pomocy łańcuchów. Warto wspomnieć, że jest to najczęściej wybierana droga na Giewont oraz ze względu na popularność brać pod uwagę to, aby całą wyprawę zaczynać wcześniej rano w celu uniknięcia tłumów na odcinku z zabezpieczeniami.

Szlak górski z Kuźnic na Kasprowy Wierch

Na wstępie warto zaznaczyć, że cała trasa z Kuźnic na Kasprowy Wierch uważana jest za jedną z najłatwiejszych w całych polskich Tatrach. Charakteryzuje się raczej niskim zatłoczeniem, dlatego polecana jest szczególnie w okresie zimowym. Co ciekawe często stanowi miejsce treningów dla biegaczy. Jeśli chodzi o długość to szlak ten ma ok. 7.5 km długości, a na jego przejście powinniśmy zarezerwować sobie niespełna 3 godziny. Najwyższy punktem jest oczywiście Kasprowy Wierch i zlokalizowany jest na wysokości 1987 m n.p.m. Z kolei różnica pomiędzy jednym, a drugim szczytem wynosi 975 m.

Palenica Białczańska – Dolina Pięciu Stawów

Szlak ten uważany jest za jeden z najpopularniejszych prowadzących do Doliny Pięciu Stawów Polskich. Jest tym zdecydowanie najłatwiejszym, a co za tym idzie również najbardziej bezpiecznym. Prowadzi nas przez charakteryzującą się przepięknymi widokami Dolinę Roztoki. Jego całkowita długość wynosi 9km. Czas na jego przejście jaki powinniśmy sobie zarezerwować wynosi nieco ponad 2 godziny. Jego najwyższym punktem jest Schronisko w Dolinie Pięciu Stawów Polskich znajdujące się na wysokości 1671 m n.p.m. Różnica wysokości między tymi dwoma szczytami wynosi 678 m.

Szlak turystyczny w górach Palenica Białczańska – Morskie Oko

Co ciekawe szlak ten prowadzi w całości po drodze asfaltowej. Praktycznie zawsze jest oblegany przez turystów zarówno w sezonie zimowym jak i letnim. Wielu uznaje go za najnudniejszą trasę polskich Tatr. Prowadzi przez niesamowite widoki Polany Włosienica. Długość szlaku wynosi 9.3 km. Dzięki drodze asfaltowej, aby go przejść potrzebujemy 2 godzin. Najwyższy punkt to oczywiście Morskie Oko leżące na wysokości 1395 m n.p.m. Różnica wysokości między szczytami na szlaku to 405 m.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *