Wynajem krótkoterminowy – 4 przyczyny, dla których warto wynajmować samochód w Warszawie

Warszawa to jedno z tych miast, w których trudno wyobrazić sobie życie bez samochodu. Nie zawsze jednak istnieje możliwość podróży do stolicy własnym pojazdem, dlatego szczególnie przydatna w takiej sytuacji jest wypożyczalnia samochodów. W takich miastach jak Warszawa istnieje co prawda rozbudowana komunikacja miejska, jednak dla odwiedzających ją w celach służbowych najważniejszy jest czas oraz zapewnienie możliwości dojazdu jak najszybciej we właściwe miejsce. Wypożyczalnia samochodów Warszawa oferuje, w zależności od potrzeb, małe, miejskie auta lub eleganckie limuzyny. Jakie jeszcze zalety ma wynajem samochodów?

  1. Wypożyczalnia samochodów – dlaczego warto?

  2. Przetestowanie różnych pojazdów

  3. Wynajem krótkoterminowy w Warszawie

  4. Samochód zastępczy z OC sprawcy

Wypożyczalnia samochodów – dlaczego warto?

Wypożyczalnia samochodów Warszawa to nie tylko możliwość wynajęcia na pewien czas pojazdu, ale również pewność, iż zostaną dopełnione wszelkie niezbędne formalności, pozwalające na poruszanie się po okolicy. W razie potrzeby można zażyczyć sobie, by wynajmowane auto posiadało nawigację GPS, która usprawni jazdę nawet po tak dużym mieście, jak Warszawa. Do dyspozycji klientów są również foteliki dziecięce, pozwalające na poruszanie się pojazdem wraz z dzieckiem. Warto również zorientować się, czy firma wynajmująca samochody nie ma w ofercie promocji, takich jak na przykład 3 doby w cenie dwóch czy zniżka ceny za dokonanie rezerwacji online.

Przetestowanie różnych pojazdów

Każdy kierowca ma ochotę usiąść, choćby od czasu do czasu, za kierownicą luksusowej limuzyny lub nowszego modelu ulubionej marki. Ulice dużych miast, jak Warszawa są dobrym poligonem do sprawdzenia własnych umiejętności oraz do przetestowania możliwości poszczególnych modeli. Wynajem różnych aut ma również znaczenie, jeśli udajemy się w rejony o innej strukturze terenu i rzadko spotykanych w miastach nawierzchniach – warto wówczas zapoznać się na własną rękę z możliwościami samochodu terenowego, gdyż jego zalety w terenach górzystych okażą się niezwykłe przydatne. Jeśli planujemy zakup małego, miejskiego samochodu, powinniśmy przetestować zachowanie różnych marek w warunkach miejskich i ocenić zachowanie pojazdu, spalanie i dynamikę jazdy – nie zawsze model, który podoba nam się najbardziej okaże się tym najlepszym.

Wynajem krótkoterminowy w Warszawie

Nawet jeśli posiadamy własny samochód, czasem istnieje konieczność skorzystania z możliwości, jakie daje wypożyczalnia samochodów Warszawa. Na przykład jeśli zdecydujemy się na szybki wyjazd nad morze lub zaplanujemy wakacje w górach zachodzi potrzeba wykorzystania pojazdu z większym bagażnikiem. Samochód, który posiadamy może również nadawać się jedynie na jazdę po mieście, jednak nie jesteśmy pewni, jak zachowa się podczas podróży na dalsze odległości, a awaria auta kilkaset kilometrów od domu nie jest niczym przyjemnym. Pojazd z wypożyczalni samochodów pozwoli uniknąć niepewności i umożliwi bezpieczną podróż.

Samochód zastępczy z OC sprawcy

Czasami dochodzi do sytuacji, w której nasz pojazd zostanie uszkodzony w wypadku drogowym. Musimy pamiętać, iż przysługuje nam wówczas samochód zastępczy z oc sprawcy, który pozostanie do naszej dyspozycji aż do czasu przywrócenia pełnej funkcjonalności naszego auta. Nie ma znaczenia, czy był to samochód służbowy czy prywatny – mamy pełne prawo do samochodu zastępczego i nie jest na to potrzebna zgoda Towarzystwa Ubezpieczeniowego. Dla pewności powinniśmy jednak korzystać z pojazdów oferowanych przez firmy wynajmujące, które nie przerzucają na klienta ryzyka odmowy opłaty kosztów wynajęcia auta przez TU.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *