Weekend w Łodzi – co warto zobaczyć i gdzie zostać?

Wybierasz się na weekend do Łodzi i zastanawiasz się, na co warto poświęcić czas? Masz bardzo dużo możliwości, gdyż w tym mieście nie brakuje wspaniałych atrakcji. Wyjątkowy industrialny klimat połączony z ciekawymi zabytkami, obiektami kulturowymi oraz urokliwymi miejscówkami z pewnością zostanie w Twojej pamięci na długo. Sprawdź koniecznie nasze propozycje atrakcji oraz noclegu w Łodzi!

Wizytówka miasta – ulica Piotrowska

O tym miejscu słyszał niemal każdy w Polsce. To długi i reprezentatywny deptak stanowiący wizytówkę miasta. Na całej jego długości mieszczą się znakomite restauracje, sklepy, kluby oraz kawiarnie. Przechadzając się po tej ulicy, będziesz mógł zachwycać się urokliwymi kamienicami, posłuchać wszechobecnych muzyków i zobaczyć prawdziwą aleję gwiazd związanych z przemysłem filmowym. Na deptaku znajduje się również sławna OFF Piotrowska. To odnowiony kompleks dawnych zakładów mieszczących niegdyś przędzalnie i tkalnie, na których dziś odbywa się wiele wydarzeń kulturalnych i koncertów.

Manufaktura – jedno miejsce, wiele możliwości

Łódź słynie z łączenia tradycji z nowoczesnością. Odnowione zakłady przemysłowe mieszczą w sobie teraz kino, teatr, muzea oraz sklepy i gastronomię. Zapoznanie się ze wszystkimi możliwościami, jakie oferuje Manufaktura, wymaga wielu godzin zwiedzania. To prawdziwa gratka dla miłośników architektury i industrializmu. Podczas odnawiania tego miejsca zadbano o to, by nie zatraciło ono swojego wyjątkowego, przemysłowego klimatu. Dzięki temu efekt zapiera dech w piersiach i samo spoglądanie na kompleks z zewnątrz wywołuje niesamowite wrażenie.

Odrobina historii – łódzkie muzea

Każdy spragniony kulturalnych doznań nie wyjedzie z Łodzi niezadowolony. W mieście znajdują się liczne muzea, często o wyjątkowej tematyce. Z pewnością warto odwiedzić Muzeum Miasta Łodzi, prezentujące w swoich kolekcjach nie tylko eksponaty dotyczące historii miasta, ale także upamiętniające wybitne osobistości z nim związane, takie jak Julian Tuwim czy Władysław Reymont. Innym ciekawym miejscem i wyjątkowym na skale całej Polski jest Muzeum Kanału “Dętka”, które znajduje się… Właśnie w kanałach! Klimat tego miejsca jest wyjątkowy i koniecznie musisz je odwiedzić. Łódź to także stolica polskiego filmu i jak na taką stolicę przystało, posiada Muzeum Kinematografii. To obowiązkowy punkt zwiedzania dla każdego fana polskiego kina!

Gdzie odpocząć? Hostele w Łodzi

Jeden dzień to mało, by zobaczyć liczne atrakcje tego miasta. Z tego powodu warto przyjechać tu przynajmniej na weekend. Szukając noclegu w Łodzi, możesz wybierać z wielu miejsc i propozycji odpowiednich na każdą kieszeń. Znajdziesz zarówno luksusowe lofty, jak i lokale dla studentów czy backpackerów. Szczególnie polecamy zapoznanie się z szeroką ofertą hosteli w Łodzi, które stoją na bardzo wysokim poziomie, równocześnie oferując bardzo rozsądne ceny. Jednym ze szczególnie klimatycznych miejsc jest hostel Butique znajdujący się w samym centrum miasta i oferujący bliskość do wielu z wymienionych wyżej atrakcji! To idealna baza wypadowa pod zwiedzanie Łodzi.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: W kraju

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *