Plaże nudystów w Polsce | Gdzie | Top 5

Każdy z nas preferuje inną opcję spędzania czasu czy też wyjazdów na wakacje. Jedni wolą wyjazdy na południe Polski, czyli w góry, a inni na północ gdzie znajdziemy dużo plaż. Tam zazwyczaj odpoczywamy czy oglądamy piękne widoki związane z morzem. Jednak jak się okazuje plaże nie tylko łączą się z samą wodą czy północą naszego kraju. Istnieje również coś takiego jak plaże nudystów, czyli miejsca, gdzie ludzie przebywają bez ubrań. Wiadomo, że nie wszyscy to lubią, jednak wiele osób decyduje się na odwiedzanie takich miejsc. Niektórzy po prostu się tego wstydzą. Jak się okazuje tego typu miejsca są u nas bardzo popularne i taką plażę znajdziemy praktycznie w każdym województwie. Które z nich są najbardziej popularne? Oto 5 propozycji, na które warto zwrócić uwagę.

Plaża nudystów Chałupy

Pierwsza z nich to plaża nudystów w Chałupach. Jest ona jedną z najstarszych plaż nudystów w naszym kraju, a co za tym idzie również najbardziej rozwinięty ośrodek, jeśli chodzi o naturalizm. Położona jest ona nad Morzem Bałtyckim. Osłonięto ją sosnowym zagajnikiem, aby podczas spędzania na niej czasu każdy miał trochę prywatności. Jeśli chodzi o dokładną lokalizację to znajduje się ona w połowie drogi z Chałup do Kuźnicy.

Plaża nudystów w Dąbkach

Kolejna z plaż nudystów to ta w Dąbkach, które są zlokalizowane 12 km od Jastrzębiej Góry. Jej ogromna zaleta to wysoka tolerancja dla tych, którzy tam przebywają. Jest to najpopularniejsza plaża nudystów w naszym kraju. Oczywiście nieoficjalnie, bo za oficjalne uważane są te w większych kurortach, jednak według wielu to najlepsze tego typu miejsce, a w trakcie sezonu odwiedza ją nawet 1000 turystów. Warto dodać, że jedną z tych, gdzie występuje najbardziej czysty piasek na całym wybrzeżu. Ma ona długość 7 km.

Plaża nudystów w Rowach przy Słowińskim Parku Narodowym

Kolejna propozycja to plaża nudystów w Rowach. Jej cechą charakterystyczną jest to, że w bezpośredni sposób sąsiaduje z terenami Słowińskiego Parku Narodowego. W związku z tym nie ma tam żadnych zabudowań ani ulic. Tak, więc jest to po prostu miejsce idealne do odpoczynku czy po prostu spędzenia czasu bez ubrań. Największa zaleta to brak przechodniów i spacerowiczów.

Plaża nudystów między Chałupowem, a Rozewiem

Teraz czas na propozycję dość charakterystyczną, ponieważ plaża odgrodzona jest w naturalny sposób, a konkretnie klifem, który ją osłania. Kolejną ciekawostką jest to, że została ona stworzona przez pobliskich mieszkańców ze wsi. Jest to więc miejsce całkowicie bezpieczne od podglądaczy i nieproszonych gości.

Plaża nudystów Pogorzelica – Mrzeżyno

Ostatnia na liście jest plaża nudystów między Pogorzelicą, a Mrzeżynem miejsce przez wielu nazywanym Wybrzeżem Rewalskim. Warto wspomnieć, że jest to najdłuższa tego typu plaża w całym kraju. Ma ona długość ok. 10 km. Ciągnie się od samej Pogorzelicy aż do Mrzeżyna. Co ciekawe jej okolica jest zupełnie pusta, ponieważ leży w okolicach dawnej jednostki wojskowej tak, więc wszyscy są na niej bezpieczni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *