Off w sprayu – Co na owady w lesie (komary i kleszcze)

Komary i kleszcze potrafią skutecznie utrudnić życie. Szczególnie w letnie i ciepłe dni, gdy chcemy grillować w ogródku, na świeżym powietrzu, dokuczliwe insekty odbierają radość relaksu. Podobnie wyprawy do lasu na grzyby, na rower lub na biwak na d jeziorem – bez skutecznego środka odstraszającego komary i kleszcze, trudno wyobrazić sobie wakacyjny wypoczynek. Off w sprayu jest wyjściem i skutecznym rozwiązaniem z tej sytuacji. Działa długo i zapobiega ugryzieniom kleszczy, a jednocześnie zmniejsza ryzyko zarażenia się np. boreliozą.

Przeciw kleszczowe działanie Off w sprayu

Wybierając się na wycieczkę do lasu, należy pamiętać o odpowiednim ubraniu, nakryciu głowy i oczywiście skutecznym sprayu na kleszcze i komary. Ugryzienia unikniemy, jeśli będziemy ostrożni. Nawet szczelne ubranie, kurtka, czapka i wysokie buty nie dają pełnego zabezpieczenia przed ugryzieniem kleszcza. Te małe insekty potrafią się przemieszczać po ciele, mogą się ulokować na głowie, nogach lub innych miejscach. Po powrocie z lasu do domu, musimy się przebrać i najlepiej wziąć prysznic. Najlepszym zabezpieczeniem przed kleszczami jest skuteczny spray Off. Działa przez wiele godzin i odstrasza wszelkie muszki, pająki, kleszcze oraz komary. Spray na kleszcze warto ze sobą zabrać zarówno do lasu, jak i na spacer po parku. Kleszcze można spotkać na dowolnych terenach zielonych: na wsi, w mieście, na boisku i placu zabaw. Borelioza jest chorobą szczególnie trudną do wyleczenia, a jej skutki mogą być odczuwalne nawet przez całe życie. Dlatego miejmy przy sobie spray na kleszcze, który skutecznie ochroni nas przed ugryzieniem.

Skuteczna ochrona przed komarami z Offem

Aerozol na komary stosujemy na odsłoniętą, gołą skórę. Po spryskaniu ciała możemy czuć się spokojnie i bezpiecznie w lesie, na wycieczce, podczas biegania, jazdy na rowerze, czy na spacerze z psem. Szczególnie przydatny jest Off na kleszcze i komary. łatwy i szybki w użyciu spray zawiera w swoim składzie substancje, które odstraszają komary i kleszcze. Jednocześnie jest bezpieczny dla ludzi. Można go używać codziennie, podczas wyjść rekreacyjnych, wyjazdów na grzyby i na camping leśny. Także wakacje nad jeziorem nie mogą się odbyć bez Offu na komary. Najskuteczniejsze środki odstraszające insekty mają postać sprayu lub kremu i żelu. Jednak maść zabezpiecza skórę powierzchniowo, gdy aerozol utrzymuje się dłużej także na powierzchni ubrania. Sprayem warto spryskać włosy, nawet kiedy zakładamy czapkę lub kask rowerowy. Kleszcze są na tyle aktywne, że potrafią się przemieszczać, przechodzić z ubrania na ciało. Dlatego zapach sprayu działa długo i pomaga zapobiegać ukąszeniom. Na choroby odkleszczowe narażeni są zarówno dorośli, jak i dzieci. Podczas rodzinnych wycieczek do lasu, każdy członek rodziny może korzystać ze skutecznej ochrony w postaci sprayu na komary i kleszcze. Aerozol będzie skuteczniejszy, gdy zachowamy także dodatkowe środki ostrożności: będziemy unikać wysokich traw i mocno zarośniętych lasów. Poruszajmy się po wyznaczonych szlakach i ścieżkach leśnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *