Mierzeja Wiślana, czyli mniej znany Bałtyk w Polsce, a wszystko zaledwie godzinę drogi od Gdańska!

W Polsce znajdziemy wiele miejsc, które są warte zobaczenia. A także tego, by wybrać się tam na urlop. Jak choćby Mierzeja Wiślana, czy znajdują się w niej Krynica Morska. Hotel z pewnością nas dobrze ugości. Będziemy mogli tam wypocząć, zebrać siły oraz skorzystać z wielu atrakcyjnych form odpoczynku. Czym szczególnie może nas zaskoczyć Mierzeja?

Co warto zobaczyć w Mierzei Wiślanej?

Jeśli nie przepadamy za zgiełkiem i hałasem, to Mierzeja będzie dla nas idealnym miejscem. Z jednej strony będziemy mogli wypocząć, z drugiej niejedno zobaczyć.

Plaża w Kątach Rybackich

To przyjemne miejsce, gdzie będziemy mogli zjeść rybę, zobaczyć ostatnie kutry rybackie, skorzystać z przestrzeni na plaży, by wypocząć, opalać się lub popływać. Poza sezonem nie będziemy nawet narzekać na tłok. A jeśli zdecydujemy się na zejście nr 53, to zyskamy przestrzeń wolną od tłumów, pełną spokoju i ciszy.

Wielbłądzi Garb

Będąc w Mierzei, nie można pominąć zobaczenia rozciągającego się wokół krajobrazu z punktów widokowych. Najczęściej wybierany jest właśnie Wielbłądzi Garb, czyli stała wydma i wysokości prawie 50 metrów. Na niej znajdziemy drewnianą wieżę, która pozwoli nam zobaczyć morskie wybrzeże i Zalew Wiślany. Oczywiście trafimy tutaj także na inne punkty widokowe, z których warto skorzystać.

Latarnia morska

Na uwagę zasługuje także Krynica Morska hotel. Na samym końcu miasta trafimy na latarnię morską o wysokości 26,5 metra. Światło z niej bijące rozciąga się na 18 mil morskich, dzięki czemu pomaga statkom w dotarciu do celu. Obecnie można na nią wejść, by podziwiać panoramę miasta i okolicy.

Szlaki turystyczne

Na szczególna uwagę zasługują szlaki: żółty i niebieski, które pozwolą nam zwiedzić kawałek Mierzei Wiślanej, zobaczyć niejedno i trochę poznać historię.

  • Szlak żółty (Burszytnowy, Jantarowy) – ma długość 45 Ciągnie się od Mikoszewa, przez Jantar i Stegnę, aż do dawnego obozu koncentracyjnego KL Stutthof, a dalej do pięknego rezerwatu przyrody. Na koniec będziemy mogli zawrócić do pięknej miejscowości Krynica Morska. Hotel także może na nas tam czekać.
  • Szlak niebieski (Nadwiślański) – o długości 76 Zaczynamy w Sztumie, a potem idziemy wschodnim brzegiem końcowego fragmentu Wisły. Na największa uwagę zasługuje rezerwat Las Mątawski.

Krynica Morska – Hotel

Jeśli chodzi o najważniejsza miejscowość w Mierzei Wiślanej, to jest to Krynica Morska. Hotel znajdujący się tutaj pozwoli nam dobrze wypocząć podczas całego naszego urlopu. Samo miasteczko jest niewielkie, gdyż na stałe mieszka tam jedynie nieco ponad 1300 osób.

Dlatego możemy tutaj liczyć na większy spokój i ciszę, które doskonale służą odpoczynkowi. Jednocześnie znajdziemy tutaj atrakcyjne plaże i kąpieliska.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Za granicą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *