Łazienka – jaki gadżet jest niezbędny i niezastąpiony?

Łazienka zdradza wiele o właścicielu mieszkania, domu prywatnego, czy też o centrach handlowych. Już po pierwszym wrażeniu można ocenić, czy mamy do czynienia z eleganckim budynkiem. Niewidoczne zarazki, bakterie, mało przyjemne zapachy, czy osady to efekt niedbania o higienę tego pomieszczenia. Aby skutecznie zadbać o czystość, trzeba się odpowiednio i solidnie wyposażyć.

Przemyślany wybór

Odpowiednia szczotka do wc to podstawowe wyposażenie każdej łazienki, jest to element niezbędny, bez którego nie można się obejść a komplet, czyli połączenie szczotki ze stojakiem na papier toaletowy jest bardzo praktyczne. Szczotki do toalety nie powinny zwracać specjalnie uwagi i mieć subtelny wygląd. Często za wyborem konkretnego produktu, stoi jego kolor i wybieramy ulubione, barwy, które przemycamy do domowego wnętrza i które pasują do wystroju reszty otoczenia. Ten przyrząd do czyszczenia powinien być subtelnie wyeksponowany i współgrać z pozostałymi akcesoriami i dodatkami w podobnym stylu i kolorze, tak by stanowić składową aranżacji łazienki. Rynek oferuje całą gamę rozwiązań, zarówno do wnętrz utrzymanych w konserwatywnym i zachowawczym charakterze, jak i ekstrawaganckich, nietuzinkowych i modernistycznych wnętrz. Bez problemu więc znajdziemy w sklepach – proste i klasyczne albo nowoczesne i designerskie modele.

Solidność materiału – gwarancją trwałości

Porządna szczotka toaletowa, a by móc dobrze spełniać swoją nieciekawą funkcję powinna być wykonana z dobrej jakości materiałów. Trwałe i solidne szczotki do toalety, odznaczają się solidnym pojemnikiem, najlepiej ze stali nierdzewnej. Pojemnik taki jest wytrzymały, trwały i łatwy w czyszczeniu. Stal nierdzewna występuje w wersji matowej jak i polerowanej – błyszczącej, Zwróćmy także uwagę, czy szczotka posiada wyprofilowany kształt i odpowiednie włosie, gdyż dzięki temu doskonale poradzi sobie z zanieczyszczeniami i dotrze do najtrudniejszych części toalety. Bardzo ważna jest też możliwość wymiany końcówki szczotki.

Klasyki wśród dostępnych szczotek do WC

Wśród najpopularniejszych modeli znajdziemy, samodzielne wolno stojące szczotki do wc, zarówno zabudowane, jak i z podstawką, często też z uchwytem na papier. Stojące pojemniki powinny być wykonane z metalu lub z ceramiki, ponieważ plastikowe mogą się łatwo przewrócić. W pojemniku mieści się cała główka szczotki, przez co jest bardzo subtelnie ukryta. Dużą zaletą tego modelu jest to, że w łatwy sposób możemy go przestawić w inne miejsce, jednak docelowe umieszczenie powinno się znajdować na podłodze niedaleko toalety. Zabudowane szczotki do toalety, są tak zakamuflowane w łazience, że nie zwracają na siebie uwagi. Kolejnym popularnym rozwiązaniem są szczotki wiszące. Ich ważną cechą jest to, aby były porządnie obudowane, tak, aby nie uciekała z nich woda. Pojemnik wraz ze szczotką instalowany jest na stałe na ścianie, niedaleko toalety. Doskonale, jeśli pojemnik można wyjąć z uchwytu i oczyścić. Tego rodzaju szczotki do WC bardzo dobrze się prezentują i zazwyczaj posiadają uchwyt na papier toaletowy, a czasami nawet pojemnik, w którym można umieścić gazety.

Czarna? Biała? Kolorowa?

Niezmiennym kolorem wśród najczęściej wybieranych szczotek jest czerń. Dodatki w tym kolorze, prezentują się bardzo elegancko, nowocześnie i klasycznie. Czerń słynie z elegancji, dostojności, a także tego, że jest bardzo neutralna. Pasuje do jasnego, ciemnego, jak i kolorowego wnętrza. Kolor ten nie gryzie się z innymi kolorami i łatwo jest dobrać pozostałe elementy wystroju łazienki czy toalety.

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *