Gdzie w góry z dzieckiem – Wakacje i urlop 2020 TOP 10

Górskie wędrówki mogą być dla naszych dzieci wspaniałym przeżyciem, a niezapomniane chwile spędzone na szlaku w dzieciństwie jeszcze długo wywoływać będą na ich twarzy uśmiech. Należy tylko pamiętać o tym, by wybierać szlaki dostosowane do ich obecnych możliwości. W które góry w Polsce warto wybrać się na wypoczynek z dzieckiem?

Beskid Śląski – górskie szlaki, ścieżki i trasy rodzinne

Beskid Śląski to nie tylko łatwo dostępne szlaki, ale również bardzo liczne atrakcje dodatkowe dla małych turystów. Jeżeli po raz pierwszy wybieramy się z dzieckiem w góry, Beskid Śląski jest miejscem doskonałym na to, by rozpocząć z nimi przygodę. To jeden z najlepiej rozwiniętych turystycznie górskich regionów Polski. Poza wędrówkami wśród wspaniałych krajobrazów proponuje rodzinom spędzającym wakacje z dziećmi mnóstwo ciekawych możliwości spędzania czasu.

Góry Świętokrzyskie – najniższe i najstarsze góry w polsce

Góry Świętokrzyskie to jedne z najniższych, a jednocześnie jedne z najstarszych gór w Polsce. Niezbyt wymagające. Najbardziej znane pasmo Gór Świętokrzyskich to Łysogóry z najwyższym szczytem Łysicą oraz Łysą Górą zwaną również Świętym Krzyżem. W okolicy warto odwiedzić również Bałtowski Kompleks Turystyczny z parkiem dinozaurów, natomiast na zachód od Kielc zwiedzić można jedną z najpiękniejszych jaskiń polskich – Jaskinię Raj.

Bieszczady – wycieczki dla wytrwałych i początkujących

Bieszczady to góry nieco mniej przez turystów uczęszczane, ale równie urokliwe. Najwyższym szczytem Bieszczad jest Tarnica, licząca sobie 1346 m n.p.m. Można wybrać się również i na lżejszą wycieczkę, np. na Połoninę Wetlińską z jednym z najbardziej znanych w Polsce schronisk turystycznych „Chatka Puchatka”. Będąc w Bieszczadach mamy okazję odwiedzić jedną z licznych na tamtym terenie urokliwych cerkwi. Jest tutaj również jedna z najdłuższych w Polsce trasa drezyn rowerowych.

Góry stołowe – idealne szlaki górskie dla całych rodzin

Góry Stołowe stanowią idealne miejsce na rodzinne wycieczki. Położone w województwie dolnośląskim. Nie są wysokie, ale dzięki licznym fantazyjnym formom skalnym dostarczają dzieciom sporo radości. Krążą o nich legendy, które warto poznać i później, w czasie wędrówki, opowiedzieć dzieciom. W pobliżu znajduje się również kilka ciekawych atrakcji, np. Muzeum Papiernictwa, Kopalnia Złota w Złotym Stoku oraz wieś Wambierzyce z jedyną w swoim rodzaju bazyliką i ruchomą szopką.

Tatry – szlaki górskie na najwyższy polski szczyt

Tatry posiadają rewelacyjną infrastrukturę turystyczną, ale równocześnie są niestety jednymi z najbardziej zatłoczonych gór w Polsce. Wbrew obiegowym opiniom wyjazd w Tatry polecany jest nawet rodzinom z bardzo małymi dziećmi. Bo Tatry to nie tylko trudne i wymagające szlaki. Tatry oferują turystom także szlaki łatwiejsze, przyjazne dzieciom. Popularna Gubałówka, na którą wjeżdża chyba najbardziej znana kolej linowo – terenowa w Polsce, będzie dobrym początkiem na rozpoczęcie przygody z Tatrami. Stamtąd możemy wyruszyć na spacer na pobliski Butorowy Wierch. Z Kuźnic możemy wyruszyć na Nosala albo do schroniska „Murowaniec” znajdującego się na Hali Gąsienicowej. Można też wjechać kolejką krzesełkową na skocznię Wielką Krokiew lub koleją linową na Kasprowy Wierch. W Zakopanem działa aquapark, można też zastanowić się nad basenami termalnymi w Białce Tatrzańskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *