Gdzie nad Morze Bałtyckie – Wakacje i urlop 2020 TOP 10

Polacy chętnie wybierają się na urlop nad morzem. Piękne plaże, malownicza okolica i różnorodność nadmorskich miejscowości to główne czynniki zachęcające do zaplanowania i spędzenia urlopu właśnie tutaj. Również atrakcje nad morzem są tak dostosowane, by każdy znalazł coś dla siebie. Najpiękniejsze plaże nad Bałtykiem znajdziemy pomiędzy Jarosławcem a Karwią, a także na Półwyspie Helskim i w okolicach Świnoujścia. Jeżeli zależy nam na znalezieniu miejsca, w którym nawet w sezonie pozwolić sobie będziemy mogli na odrobinę samotności, poszukać go musimy pomiędzy Łazami a Dąbkami oraz pomiędzy Ustką a Łebą, powinniśmy również zwrócić uwagę na okolicę Sasina i Lubiatowa, a także na długie fragmenty plaż pomiędzy Juratą a Helem. Natomiast najlepsze zagospodarowanie odnajdziemy w zachodniej części Wybrzeża oraz okolicach Trójmiasta.

Szlak Latarni Morskich nad morzem

Nad polskim morzem warto zobaczyć Szlak Latarni Morskich. Liczy on 17 takich obiektów i ciągnie się na długości około 669 km. Kolejną z ciekawych propozycji, która zachwyci nie tylko dzieci, jest wizyta w fokarium na Helu. Największą atrakcją jest karmienie zwierząt, które stwarza niesamowitą okazję do poznania tych uroczych ssaków – dla takiego widoku warto warto dojechać aż na sam koniec półwyspu.

Rowerowy wyprawy z widokiem na morze

Dla lubiących spędzać czas aktywnie szczególnie polecana jest rowerowa wyprawa po nadmorskich miejscowościach. Międzynarodowy Szlak Rowerowy wokół Bałtyku R-10 przebiegający dookoła basenu Morza Bałtyckiego to droga sieci Euro-Velo. Polski odcinek tego szlaku liczy 588 km. R-10 zachwyca przede wszystkim swoim położeniem. Większość szlaku pokonuje się wzdłuż Morza Bałtyckiego. Taka wyprawa okazać się może wspaniałym wspomnieniem i atrakcją dla każdego kto lubi jeździć na rowerze.

Połowy ryb w Bałtyku

Z kolei miłośnicy wędkarstwa powinni koniecznie wybrać się na połów ryb na Bałtyku – tego typu atrakcja to coś zupełnie nowego i znacząco różniącego się od tradycyjnego połowu. Wiatr we włosach, szumiące fale i moc wrażeń – niezapomniane przeżycia gwarantowane.

Rejs statkiem z widokiem na piękne plaże

Ciekawą propozycją jest również rejs statkiem. Każda nadmorska miejscowość posiada w swojej ofercie podobne atrakcje. Dla wielu osób rejs okazuje się być ciekawym doświadczeniem, szczególnie gdy wypływają w morze po raz pierwszy. Obecnie wiele firm organizujących rejsy po otwartym morzu poszczyć się może naprawdę bogatą ofertą, a statki wycieczkowe prześcigają się w przyciąganiu turystów właśnie do siebie.

Nadmorskie koleje wąskotorowe – atrakcje z XIX wieku

Oprócz rejsu statkiem skorzystać możemy również z oferty przejazdem Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej. Kolejki te powstały w XIX wieku i do dzisiaj stanowią wspaniałą atrakcję, zarówno dla małych, jak i dla tych nieco większych turystów.

Słowiński Park Narodowy – piesze wyprawy dla aktywnych

Spędzając wakacje nad polskim Bałtykiem warto zobaczyć Słowiński Park Narodowy. Jego największą atrakcją są ruchome wydmy, które w ciągu roku potrafią zmienić swoje położenie od 3.5 do nawet 10 m. To właśnie one przyciągają tutaj największą liczbę turystów.

Historia – Muzeum obrony Wybrzeża na Helu

Nad Bałtykiem znajdziemy też sporą liczbę miejsc, w których doskonale odnajdą się miłośnicy historii. Warto się w tym celu wybrać na przykład na Hel, gdzie znajduje się Muzeum Obrony Wybrzeża.

Bunkry i fortyfikacje z II wojny światowej

Miłośnicy bunkrów mogą udać się do tutejszych lasów, gdzie znajdą pozostałości fortyfikacji II wojny światowej. Jeżeli zaś macie ochotę wybrać się na najdalej wysunięty punkt na mapie Polski, powinniście zajrzeć do Jastrzębiej Góry. Chociaż miejsce to znajduje się na tutejszej plaży, to jednak symbolem upamiętniającym ten punkt jest tzw. Gwiazda Północy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *