Dlaczego powinienem studiować filologię angielską w Warszawie?

Oto 5 powodów, dla których warto studiować filologię angielską za granicą w Warszawie, jeżeli jesteś obcokrajowcem i kochasz Polskę. Stolica Polski to także polityczny, gospodarczy i naukowy punkt zapalny kraju. Miasto jest domem dla wielu instytucji, uniwersytetów, teatrów, muzeów i zabytków architektury.

Jak duża jest Warszawa?

Wielkość miasta może mieć duży wpływ na jakość nauki. Niektórzy uczniowie wolą atmosferę i tempo większych ruchliwych miast, podczas gdy inni wolą mniejszą i spokojniejszą atmosferę.Warszawa liczy około 1700000 mieszkańców i zajmuje około 517 km2. Jest świetnym miejscem na poznanie nowych ludzi z całej Polski i nawiązywanie kontaktów na całe życie. To prawdziwy tygiel Polskiej kultury, nauki i sztuki.

Ile uniwersytetów i szkół wyższych znajduje się w Warszawie lub w jej okolicach?

Rankingi obejmują zazwyczaj 6 głównych szkół wyższych i uniwersytetów w okolicach Warszawy specjalizujących się w filologii angielskiej. Są to:

  • Uniwersytet Warszawski
  • Akademia finansów i biznesu Vistula w Warszawie
  • Lingwistyczna Szkoła Wyższa w Warszawie
  • Wszechnica Polska szkoła wyższa w Warszawie
  • Społeczna akademia nauk w Warszawie
  • SWPS w Warszawie

  Aby poznać niektóre z warszawskich uczelni, sprawdź je w Google. Każda ma swoją bogatą stronę. Wystarczy wpisać frazę “filologia angielska warszawa:

Czy muszę mieć certyfikat językowy, aby studiować w Warszawie?

Jedno z pierwszych pytań, jakie zadają studenci decydując się na studia za granicą, brzmi: „czy muszę mówić w miejscowym języku, aby tam studiować?”. Każdy kraj, a czasem nawet same uniwersytety, mają własne wymagania dotyczące języka wykładowego. Studenci powinni skontaktować się z uniwersytetem, aby sprawdzić, czy do studiowania tam potrzebny jest certyfikat językowy. Niektóre kraje oferują kursy międzynarodowe i programy studiów również w języku angielskim, ale najprawdopodobniej będziesz musiał okazać dowód znajomości języka angielskiego. Aby otrzymać certyfikat z języka angielskiego, taki jak IELTS (International English Language Testing System) i TOEFL (Test of English as a Foreign Language), testowane są cztery części języka, w tym: czytanie, słuchanie, mówienie i pisanie.

Czy Warszawa to bezpieczne miejsce do nauki?

  Podczas studiów za granicą należy wziąć pod uwagę bezpieczeństwo. Według aktualnego wskaźnika bezpieczeństwa Numbeo, Warszawa ma wynik 75 – plasuje ją na 51 miejscu z 374 miast na świecie pod względem bezpieczeństwa.

Czy Warszawa, Polska to drogie miasto do życia?

  Koszty utrzymania mogą odgrywać główną rolę przy podejmowaniu decyzji, gdzie studiować. Oprócz opłat za naukę, studenci powinni wziąć pod uwagę lokalne koszty utrzymania – w tym takie przedmioty, jak mieszkanie, żywność i życie towarzyskie. Według aktualnego wskaźnika kosztów utrzymania Numbeo, Warszawa ma wynik 44,04 – plasuje ją na 203 miejscu z 476 miast na świecie pod względem kosztów utrzymania (im wyższy ranking, tym droższe są koszty utrzymania). Jeżeli szukasz studiów na kierunku filologia angielska w Polsce to Warszawa jest zdecydowanie numerem jeden. Nie czekaj. Sprawdź oferty edukacyjne i kontaktuj się z wybranymi uczelniami w celu rejestracji na studia w ramach licznych programów jak erasmus czy wymiana studencka. Możesz również zapisać się w sposób konwencjonalny podczas jednego z licznych toków rekrutacji.

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *