Co na owady w lesie – Kleszcze (latające), Strzyżaki i komary

Wiadomo, że zajęci codziennymi obowiązkami, bardzo często potrzebujemy chwili właśnie dla siebie. Koniecznie należy brać pod uwagę również to, że przebywając na świeżym powietrzu, jesteśmy narażeni na szereg nieprzyjemnych spotkań z owadami. W jaki sposób się chronić? Jakie produkty się sprawdzą?

Bezpieczny spacer po lesie

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się spacery po lesie, ponieważ nie tylko można odetchnąć świeżym powietrzem, ale przede wszystkim miło spędzić czas z dala od ulicznego zgiełku. Dlatego należy zadbać o to, by ochrona przed owadami była maksymalnie skuteczna. Dzięki temu można będzie wyciągnąć ze spaceru wszystko to, co najlepsze. Niezwykle skutecznym jest oczywiście właściwe ubranie, szczególnie należy pamiętać o czapce, ponieważ najczęściej kleszcze atakują skórę głowy. Ponadto warto wybierać środek ścieżek, gdyż automatycznie staniemy się znacznie trudniejszym celem.

Produkty ze sklepowych półek na kleszcze

Oczywiście producenci przekonują, że stosując spray, jesteśmy bezpieczni, jednak prawdą jest, że aby mógł on wykazać się właściwą skutecznością, należałoby użyć go na całe ciało. Bardzo duże znaczenie mają preparaty, które przyjmowane są w stanie zmienić skład krwi w taki sposób, by człowiek stał się nieatrakcyjny dla komarów czy innych owadów. Doskonale sprawdza się w takich sytuacjach witamina B, gdyż zmienia smak krwi na gorzką. Wiadomo, że aby ten sposób był maksymalnie skuteczny, należy regularnie przyjmować witaminę B przez okres minimum 2 tygodni. Jeśli oczywiście ktoś planuje częste wycieczki do lasu, to takie rozwiązanie wspaniale się sprawdzi. W końcu witamina B na komary jest jednym z najskuteczniejszych rozwiązań. Działa od środka, dzięki temu zabezpiecza cały organizm.

Domowe sposoby na kleszcze i inne owady

Doskonale sprawdzają się również domowe sposoby, ponieważ wystarczy dowiedzieć się, jakich zapachów nie lubią owady, by móc się przed nimi bronić. Oczywiście w drugą stronę działa to tak samo. Niezwykle zachęcająco działa pot ludzki, dlatego bieganie po lesie nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem. Jeżeli natomiast ktoś szuka rozwiązania, które sprawi, że owady będą się trzymały od niego z daleka, to warto poszukać w domu, a z pewnością znajdzie się kilka opcji. Doskonałym rozwiązaniem jest mięta pieprzowa na kleszcze i owady działa drażniąco. Dla jednych jest to jeden z ulubionych napojów w letnie dni, dlatego warto pić przy każdej okazji. Alternatywą będzie olejek miętowy na owady, ponieważ wystarczy nanieść go na nadgarstki i w miejsce za uszami, by mógł zadziałać maksymalnie skutecznie. Warto korzystać z pięknej pogody i wybrać się każdego dnia na spacer. Dotleniony organizm znacznie lepiej funkcjonuje, a co za tym idzie, wpływa to pozytywnie na samopoczucie. Osoby, które mają skłonności do nadwagi, również mogą korzystać z tego rozwiązania. Już pierwszy spacer zachęci do kolejnego, dlatego warto z tej możliwości zacząć korzystać. Wystarczy zadbać o swoje bezpieczeństwo, by móc korzystać z uroków natury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *