Buty trekkingowe w każde góry – czy takie istnieją?

Czy istnieją uniwersalne buty do trekkingu górskiego? Tak, pod warunkiem, że nie jest to wspinaczka w skrajnie trudnym terenie i przy kiepskiej pogodzie. Czym wyróżniają się uniwersalne buty do trekkingu po każdych górach? Podpowiadamy.

Jakie cechy mają uniwersalne buty do trekkingu górskiego?

Trzeba przyznać, że trudno znaleźć buty, w których można bezpiecznie chodzić po wszystkich górach. Buty do chodzenia po Alpach czy nawet oblodzonych tatrzańskich graniach to nie to samo, co buty do letnich wędrówek po wyznaczonych szlakach. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę trekking po polskich górach w normalnych warunkach pogodowych, to wystarczy jedna para butów. Powinny być to jednak buty wysokiej jakości, na solidnej podeszwie z głębokim bieżnikiem, a przede wszystkim z wyższą cholewką, stabilizującą nogę w kostce. W takich butach możesz chodzić po zabłoconych bieszczadzkich ścieżkach, stromych beskidzkich szlakach, a także po tatrzańskich skalnych chodnikach. Gdzie je kupić? Solidne buty trekkingowe od najlepszych producentów kupisz online na stronie https://www.e-horyzont.pl/buty/buty-meskie/buty-gorskie-i-trekkingowe-meskie.html

Takie buty posłużą ci przez kilka sezonów wakacyjnych zarówno w Beskidach, Karkonoszach, jak i w wyższych partiach Tatr.

Dlaczego porządne buty to podstawa udanego trekkingu?

Od dobrych butów zależy w dużej mierze bezpieczeństwo górskiego trekkingu, a także ogólne wrażenia z urlopu i zapach do kolejnych wędrówek. W kiepskich butach będzie ci niewygodnie, będziesz przez cały czas stąpać ostrożnie, aby się nie potknąć o wystające korzenie i kamienie. Jeśli więc dotąd spacerowałeś po Karkonoszach w zwykłych, sportowych butach, bo były lekkie i wygodne, to nie próbuj w nich zdobywać tatrzańskich wysokich szczytów. Skończyć się to może upadkiem z wyślizganych kamieni na stromym szlaku, a w najlepszym razie skręceniem kostki na wystających kamieniach. A wtedy nabawisz się problemów zdrowotnych i zniechęcisz się do trekkingu. Osoby, które nie mogą lub nie lubią wędrować, mogą wybrać inne rodzaje aktywności ruchowej.

Trekking albo co? Wycieczki rowerowe zamiast długich wędrówek

Popularnym sposobem spędzania wolnego czasu są wycieczki rowerowe. Jest to też sposób na poznanie walorów turystycznych w regionie i bliski kontakt z przyrodą. W dodatku można spalić kalorie i zadbać o poprawę kondycji. Lubisz jazdę rowerem i  nie wystarczają ci krótkie wycieczki rowerowe? Zamień je na kilkudniowe wyprawy. Kup solidny rower turystyczny i wybierz trasę rowerową. Zabierz namiot i trochę niezbędnych rzeczy, a potem rusz na spotkanie z przygodą. Podoba ci się ten pomysł, ale masz jakieś obawy? Przeczytaj artykuł 8 sekretów udanych wypraw rowerowych. To poradnik na temat planowania długich wycieczek, bagażu i sposobów na pokonanie niespodziewanych trudności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *