Bałtyk kontra zagranica. Cudze chwalicie, swego nie znacie?

Planując wakacje, szukamy miejsc spokojnych, bezpiecznych, oddalonych od hałaśliwego centrum miasta. Chcemy podziwiać piękne krajobrazy, obserwować rozwijającą się faunę i florę. Zazwyczaj błędnie myślimy, że takie atrakcje zagwarantuje jedynie wyjazd za granicę. Tymczasem wystarczy bliżej przyjrzeć się ofertom wypoczynkowym nad Morzem Bałtyckim. Co jeszcze może zaoferować nam Bałtyk?

Atrakcje turystyczne okolic Bałtyku

Jednym z najpiękniejszych nadbałtyckich miast jest Gdańsk. Niezwykle urokliwa, a zarazem bogata historycznie jest centralna część miasta, a więc starówka. Można tutaj zobaczyć wiele cennych zabytków, które związane są z różnymi okresami historycznymi, a zatem charakteryzują się różnorodnością stylów architektonicznych. Cały kompleks, na który składa się między innymi: Trakt Królewski, Złota Brama czy Ratusz Głównego Miasta, tworzy niesamowite wrażenie.

Mówiąc o Gdańsku, nie można pominąć jednego z najbardziej rozpoznawalnych punktów miasta, a mianowicie Stoczni Gdańskiej. Jest to nie tylko jedna z największych stoczni w Polsce, ale także miejsce związane z trudną historią lat 80. To tutaj bowiem doszło do powstania NSZZ „Solidarność” oraz podpisania porozumień sierpniowych w 1980 roku.

Bałtyk (bez) tajemnic

Zanim zdecydujemy się na wakacje za granicą, warto przyjrzeć się pięknym polskim krajobrazom. Spokój, cisza, piaszczysta plaża, świeże leśne powietrze to tylko część korzyści płynących z pobytu nad polskim morzem.

Szczególnie ciekawym miejscem, które niewątpliwie warto odwiedzić, jest Wyspa Sobieszewska. Możemy z niej obserwować nie tylko plaże Zatok Gdańskiej, ale także wybrać się w podróż szlakami przyrodniczymi. W znajdującym się na Wyspie rezerwacie przyrody – Mewia Łacha – mamy okazję podziwiać rzadkie gatunki ptaków wędrownych oraz bardzo sympatyczne foki.

Warto zwrócić uwagę na inne ciekawe miejsce, o którym nie każdy zapewne słyszał. Z racji tego, że co roku do Gdańska przyjeżdża tysiące kupców, aby wziąć udział w targach bursztynu, władze miasta stworzyły muzeum, w którym można dowiedzieć się więcej o tym szlachetnym kruszcu. W Muzeum Bursztynu poznajemy sposoby obróbki bursztynu, jego zastosowanie oraz historię. Oczywiście nie brakuje również ekspozycji przedstawiających niesamowite bursztynowe przedmioty.

Jak zorganizować rodzinny urlop?

Kiedy planujemy rodzinny wypoczynek, zależy nam przede wszystkim na znalezieniu miejsca atrakcyjnego zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Głównym czynnikiem branym pod uwagę przy wyborze hotelu jest jego lokalizacja. Hotel powinien być oddalony od centrum miasta, gwarantować spokój, bezpieczeństwo oraz świeże powietrze. Dobry hotel nad morzem także powinien oferować szeroką gamę pakietów wypoczynkowych i promocji sezonowych.

W ofercie niektórych hoteli dostępny jest między innymi pakiet rodzinny. Istnieje możliwość zarezerwowania pokojów 2 – osobowych, a także 3 – 5 – osobowych, co umożliwia wypoczynek z dziećmi. Przy wyborze hotelu warto zwrócić uwagę, czy dysponuje bogatym pakietem rozrywek i atrakcji, które umilą pobyt najmłodszym.

Rozrywkę zagwarantować może plac zabaw na świeżym powietrzu, pokój gier, boisko lub basen z piłeczkami oraz organizowanie zajęć z animatorem. Hotele powinny zapewnić również relaks „dla dorosłych”. Goście często pragną wypocząć w SPA, odprężyć się podczas masażu lub spędzić czas aktywnie – korzystając na przykład z sali fitness.

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *